Cześć.

Tworzę tę przestrzeń. Nazywam się Noemi Pawlak.  

W 2013 roku postanowiłam zostać blogerką. Fakt ten poprzedzało wcześniejsze pisanie anonimowych perypetii ze zbuntowanych 2latkiem. Kiedy założyłam „Matkę Prezesa” Jaś miał skończone 3 latka i pokonywałam pierwsze Mount Everesty własnych możliwości wychowawczych. Jeszcze wtedy absolutnie nie planowałam kolejnych dzieci, ale w roku 2017 zostałam mamą ponownie. 

To nie jest blog o tym jak wychowywać, to jest blog o tym jak być rodzicem w czasach wyidealizowanego macierzyństwa i jak się nie pogubić, nawet wtedy, kiedy powoli zaczynamy się wypalać. 

Jestem zwolenniczką karmienia piersią, BLW, szczepień, spania z dzieckiem i szeroko pojętego rozpieszczania. Lubię wsłuchiwać się w potrzeby dzieci i żyć w zgodzie ze sobą, nie z innymi. Lubię wiedzieć więcej. Mówię o … wcześniakach.

 

 MISJA: wcześniak!

Pomagam rodzicom wcześniaków przejść przez wyboistą drogę jaką jest przedwczesny poród. Prowadzę grupę wsparcia: „Wcześniaki – dzieci przedwcześnie urodzone” KLIK która dedykowana jest dla opiekunów dzieci urodzonych przed 37 tygodniem ciąży, dla kobiet w ciążach zagrożonych porodem przedwczesnym, dla dorosłych już dzisiaj wcześniaków, oraz dla specjalistów. W grupie znajdują się osoby, które w swojej pracy mają do czynienia z wcześniakami (w tym osoby medyczne pracująca na oddziałach OIT). 

Jestem mamą dwójki wcześniaków. Jasia, który urodził się 17 czerwca 2009, na przełomie 30/31tc z masą 1450 gramów i 40 centymetrami, po 50 dniach walki o każdy dzień ciąży ze względu na PPROM w 23 tygodniu; oraz Stasia urodzonego 3 stycznia 2017 roku w 35 tygodniu (2595g i 45cm) w wyniku deceleracji na KTG i złych przepływów. 

Uświadamiam jak wygląda życie, kiedy zostaje się rodzicem za wcześnie i jak duże konsekwencje może to mieć na resztę życia, oraz jak zachować emocjonalną równowagę w tych trudnych chwilach i kiedy prosić o pomoc. Opisuję emocje i rozwijam wątpliwości. Jestem obok. 

Napisałam również rozdział o karmieniu piersią wcześniaków dla kampanii Ministerstwa Zdrowia „Mleko mamy ma moc” – do ściągnięcia w darmowym PDF KLIK. 

 

 

 O wcześniakach mówię też w mediach:

 

  • „Nikt nie powiedział, że misje są łatwe” – supermamy.limango.pl – KLIK 

 

  • „Rodzice dzieci urodzonych w terminie płaczą ze szczęścia, rodzice wcześniaków ze strachu. To nas różni.” – ohme.pl – KLIK 

 

  • „Rodzice wcześniaków nie mają czasu wybierać śpioszków. Stojąc nad inkubatorem myślą: „będzie żyło czy nie?” – wp.pl – KLIK 

 

  • „Wcześniaki. Dlaczego o tym się nie mówi?” – interia.pl – KLIK 

 

  • W roku 2015 oraz 2016 byłam gościem WOŚP mówiąc o wcześniactwie z Jurkiem Owsiakiem w studiu TVP. 

 

Jaś brał również udział w akcji Jestem Superbohaterem,w której udział brały skrajne wcześniaki, czyli dzieci urodzone przed 32 tygodniem ciąży.

 

Copyright 2018. All Right Reserved.