Cześć.

Jestem blogerką od lat 6. Kobietą przed trzydziestką. Matką dwójki synów. Żoną niezbyt idealną. Oraz właścicielką labradora, który wyznaje zasadę „dej, bo mam horom miske”. Jestem zwolenniczką BLW, spania z dzieckiem, szeroko pojętego rozpieszczania i karmienia piersią. Nosiłam w chuście. Nie powiem Ci jak wychowywać, ale byłabym idealną autorką bezradnika wychowawczego. Nie znajdziesz tu porad jak wychowywać, ale znajdziesz tu wiele wskazówek jak się nie pogubić. Jak przetrwać. Jak być dobrą mamą w świecie wyidealizowanego macierzyństwa.

 

 

 MISJA: wcześniak!

Przede wszystkim pomagam rodzicom wcześniaków przejść przez wyboistą drogę jaką jest przedwczesny poród. Prowadzę grupę wsparcia: „Wcześniaki – dzieci przedwcześnie urodzone” KLIK która dedykowana jest dla opiekunów dzieci urodzonych przed 37 tygodniem ciąży, dla kobiet w ciążach zagrożonych porodem przedwczesnym, dla dorosłych już dzisiaj wcześniaków, oraz dla specjalistów. W grupie znajdują się osoby, które w swojej pracy mają do czynienia z wcześniakami (w tym osoby medyczne pracująca na oddziałach OIT). 

Jestem mamą dwójki wcześniaków. Jasia, który urodził się 17 czerwca 2009, na przełomie 30/31tc z masą 1450 gramów i 40 centymetrami, po 50 dniach walki o każdy dzień ciąży ze względu na PPROM w 23 tygodniu; oraz Stasia urodzonego 3 stycznia 2017 roku w 35 tygodniu (2595g i 45cm) w wyniku deceleracji na KTG i złych przepływów. 

Uświadamiam jak wygląda życie, kiedy zostaje się rodzicem za wcześnie i jak duże konsekwencje może to mieć na resztę życia, oraz jak zachować emocjonalną równowagę w tych trudnych chwilach i kiedy prosić o pomoc. Opisuję emocje i rozwijam wątpliwości. Jestem obok. 

Napisałam również rozdział o karmieniu piersią wcześniaków dla kampanii Ministerstwa Zdrowia „Mleko mamy ma moc” – do ściągnięcia w darmowym PDF KLIK. 

 

 

 O wcześniakach mówię też w mediach:

 

  • „Nikt nie powiedział, że misje są łatwe” – supermamy.limango.pl – KLIK 

 

  • „Rodzice dzieci urodzonych w terminie płaczą ze szczęścia, rodzice wcześniaków ze strachu. To nas różni.” – ohme.pl – KLIK 

 

  • „Rodzice wcześniaków nie mają czasu wybierać śpioszków. Stojąc nad inkubatorem myślą: „będzie żyło czy nie?” – wp.pl – KLIK 

 

  • „Wcześniaki. Dlaczego o tym się nie mówi?” – interia.pl – KLIK 

 

  • W roku 2015 oraz 2016 byłam gościem WOŚP mówiąc o wcześniactwie z Jurkiem Owsiakiem w studiu TVP. 

 

Jaś brał również udział w akcji Jestem Superbohaterem,w której udział brały skrajne wcześniaki, czyli dzieci urodzone przed 32 tygodniem ciąży.

 

Copyright 2018. All Right Reserved.