Cześć.

Jestem blogerką od lat 5. Kobietą przed trzydziestką. Matką dwójki synów. Żoną niezbyt idealną. Oraz właścicielką labradora, który wyznaje zasadę „dej, bo mam horom miske”. Jestem zwolenniczką BLW, spania z dzieckiem, szeroko pojętego rozpieszczania i karmienia piersią. Noszę w szmacie. Nie powiem Ci jak wychowywać, ale byłabym idealną autorką bezradnika wychowawczego. Nie znajdziesz tu porad jak wychowywać, ale znajdziesz tu wiele wskazówek jak się nie pogubić. 

 

 

 MISJA: wcześniak!

Przede wszystkim pomagam rodzicom wcześniaków przejść przez wyboistą drogę jaką jest przedwczesny poród. Prowadzę grupę wsparcia: „Wcześniaki – dzieci przedwcześnie urodzone” KLIK która dedykowana jest dla opiekunów dzieci urodzonych przed 37 tygodniem ciąży, dla kobiet w ciążach zagrożonych porodem przedwczesnym, dla dorosłych już dzisiaj wcześniaków, oraz dla specjalistów. W grupie znajdują się osoby, które w swojej pracy mają do czynienia z wcześniakami (w tym osoby medyczne pracująca na oddziałach OIT). 

Jestem mamą dwójki wcześniaków. Jasia, który urodził się 17 czerwca 2009, na przełomie 30/31tc z masą 1450 gramów i 40 centymetrami, po 50 dniach walki o każdy dzień ciąży ze względu na PPROM w 23 tygodniu; oraz Stasia urodzonego 3 stycznia 2017 roku w 35 tygodniu (2595g i 45cm) w wyniku deceleracji na KTG i złych przepływów. 

Uświadamiam jak wygląda życie, kiedy zostaje się rodzicem za wcześnie i jak duże konsekwencje może to mieć na resztę życia, oraz jak zachować emocjonalną równowagę w tych trudnych chwilach i kiedy prosić o pomoc. Opisuję emocje i rozwijam wątpliwości. Jestem obok. 

Napisałam również rozdział o karmieniu piersią wcześniaków dla kampanii Ministerstwa Zdrowia „Mleko mamy ma moc” – do ściągnięcia w darmowym PDF KLIK. 

 

 

 

O wcześniakach mówię też w mediach:

 

  • „Nikt nie powiedział, że misje są łatwe” – supermamy.limango.pl – KLIK 

 

  • „Rodzice dzieci urodzonych w terminie płaczą ze szczęścia, rodzice wcześniaków ze strachu. To nas różni.” – ohme.pl – KLIK 

 

  • „Rodzice wcześniaków nie mają czasu wybierać śpioszków. Stojąc nad inkubatorem myślą: „będzie żyło czy nie?” – wp.pl – KLIK 

 

  • „Wcześniaki. Dlaczego o tym się nie mówi?” – interia.pl – KLIK 

 

  • W roku 2015 oraz 2016 byłam gościem WOŚP mówiąc o wcześniactwie z Jurkiem Owsiakiem w studiu TVP. 

 

Jaś brał również udział w akcji Jestem Superbohaterem,w której udział brały skrajne wcześniaki, czyli dzieci urodzone przed 32 tygodniem ciąży.

 

Copyright 2018. All Right Reserved.