Muumi Baby – ekologiczne pieluszki dla małych odkrywców!

 

Kiedy w Polsce, w latach 80 i 90 (pomijam tu lata wcześniejsze) jednorazowe pieluszki były towarem luksusowym (choć pod koniec lat 90 zaczęło się to już zmieniać), w Finlandii w roku 1979 Raimo Nuortie, innowacyjny ekspert w branży papierniczej, postanowił rozwiązać problem swojego synka, który miał bardzo wrażliwą skórę i chcąc mu pomóc stworzył nowy rodzaj dziecięcych pieluszek. Wyjątkowość produktu polegała na połączeniu pulpy z czystym papierem. Rozwiązanie to pomogło wrażliwej skórze Oskara, ale też pozwoliło jego ojcu na opatentowanie wynalazku i stworzenie własnej firmy. I tak właśnie powstały fińskie pieluszki Muumi Baby, o których dzisiaj piszemy!

MUUMI BABY. PIELUSZKI DLA WRAŻLIWEJ SKÓRY.

Z Jasiem nie miałam żadnych problemów z doborem pieluszek. Oczywiście przechodziłam przez różne. Jak to mama. Ze Stasiem z kolei zaczęłam od tych, które najbardziej sprawdzały się u Jaśka. W ciąży miałam jeszcze przebłyski tego by praktykować pieluszki wielorazowe, ale pomysł ten – choć wydaje się naprawdę fajny – nie przekonał mnie do siebie na tyle bym z niego skorzystała. Niestety Staś jest dzieckiem, które ma bardzo delikatną skórę i tu musiałam kombinować. Najpierw zmieniliśmy chusteczki nawilżające i przeszliśmy też na wycieranie pupy samymi wacikami z wodą (a kiedyś słysząc o takim rozwiązaniu trochę kręciłam nosem twierdząc, że mamy XXI wiek!), a  potem przez całą masę pieluszek – tańszych, droższych, takich i owakich, łącznie z bambusowymi. Te ostatnie spisały się najlepiej, ale ich chłonność dawała wiele do życzenia i o ile w dzień nadal co jakiś czas je używaliśmy, o tyle na noc wracaliśmy do tych z najlepszą chłonnością, których skład dawał niestety wiele do życzenia.

Muumi Baby z kolei spełnia nasze kryteria 2w1.

Przede wszystkim są bardzo chłonne! Co mnie cieszy trzymają całą noc, a z tym mieliśmy duży problem. Jeżeli już jakieś pieluszki nam  się świetnie spisywały w dzień, to kompletnie nie nadawały się na noc. A tu bęc! Pozytywne zaskoczenie. Do tego nie są sztywne i elastycznie dopasowują się do wyjątkowo ruchliwego Stacha. No i te Muminki … Sentyment z mojego dzieciństwa.  Na plus jest również to, że nie mają specyficznego zapachu, który posiadają niektóre pieluszki na rynku, zwłaszcza po „napełnieniu”.

 

 

 

 

MUUMI BABY PIELUSZKI DO ZADAŃ SPECJALNYCH. 

Historię pieluszek przytoczyłam powyżej, a należy tu szczególnie nadmienić, że dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, głównym składnikiem pieluch Muumi Baby jest fińska celuloza bielona 100% czystym tlenem, bez użycia chloru. Na plus jest również fakt, że pieluszka jest bardzo przewiewna i delikatna, a do tego elastycznie dopasowuje się do ciała maluszka. Coś, co sprawdzi się zarówno u tych grubszych jak i chudszych bobasów.

Bezpieczeństwo Muumibaby potwierdzają dwa certyfikaty – Fińskiej Federacji ds. Astmy i Alergii, oraz Nordic Swan. Proces powstawania pieluszek odbywa się pod nadzorem niezależnych instytucji i gwarantuje wykorzystywanie całkowicie oryginalnych surowców wyłącznie pochodzenia fińskiego. Dodatkowo powstały przy doświadczeniu pediatrów i są rekomendowane dla dzieci z AZS (atopowym zapaleniem skóry).

MUUMI BABY W TROSCE O ŚRODOWISKO. 

Pieluszki są przede wszystkim ekologiczne, a to niestety wpływa też na cenę, która nie należy do niskich. Posiadają skandynawski certyfikat ekologiczny, który gwarantuje, że są przyjazne dla środowiska. Opakowanie jest biodegradowalne, a negatywne skutki produkcji, są ograniczone do minimum jeżeli chodzi o wpływ na środowisko.

 

 

MUUMI BABY – JAK MUMINKI PODBIŁY PIELUSZKOWY ŚWIAT.

W roku 1991 (mój rok urodzenia!) Delipap Oy rozpoczął współpracę z Muminkami. Nie wiem czy wiecie, ale Muminki mają fińskie korzenie, dlatego pasowały do fińskiego dzieła, bardziej niż inni bohaterowie. No i chyba nie ma nikogo kto nie znałby Muminków?

Paradoksalnie mama mi opowiadała, że w tamtym czasie w Polsce, kupowała (jeżeli już kupowała) pieluszki jednorazowe i to na pojedyncze sztuki. Zakładała je tylko od święta, ponieważ na całkowite użytkowanie pieluszek jednorazowych rzadko kogo było stać, a właściwie nie były one aż tak popularne. Dzisiejsze mamy nie muszę prać tetry i mają całą masę rozwiązań. Ufff ☺

Pieluszki Muumi Baby to właśnie jedno z tych rozwiązań.  Większość Was na Instagramie zdeklarowało w ankiecie, że o Muumi Baby nie słyszeliście, więc tym milej dla mnie móc przybliżyć Wam ich historię oraz sprawdzić ich skuteczność.

Muszę przyznać się do tego, że ten wpis pozwolił mi znaleźć idealne pieluszki – w pełni bezpieczne dla skóry mojego malucha! Myślę, że ta troska przyświeca każdemu rodzicowi. Nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić Was do Muumi Baby – pieluszek stworzonych przez troskliwego tatę i używanych przez troskliwych rodziców.!

 

 

MUUMI BABY. GDZIE MOŻNA JE DOSTAĆ?

Pieluszki możecie kupić głównie przez internet. Listę sklepów internetowych, stacjonarnych i aptek znajdziecie TU.

Dostępne są w 7 rozmiarach od 2 do 26 kilogramów. Dostępne są w też w formie pieluchomajtów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.muumibaby.pl oraz na facebooku i instagramie.

 

____

Wpis powstał przy współpracy z Muumi Baby.

 

 

CATEGORY: MATKAPREZESA.PL, RECENZJE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright 2018. All Right Reserved.