Dam Owsiakowi.

Jako Polka z gorszego sortu, ta wspierająca szarlatana Owsiaka, osoba, która co roku od wielu lat (tak wielu, że przestałam liczyć) wspiera WOŚP i daję się dymać, chciałam dzisiaj zwrócić się do przeciwników, którzy tworzą armię głupców i ignorantów, a niektórzy jeszcze (och Pani Pawłowicz!) próbują mieszać w to Boga. Boga ponoć miłosiernego, który w jednym z przykazań mówił: „Miłuj bliźniego swego jak siebie samego.”

W pierwszej kolejności zwracam się do Prawych i (mało) Sprawiedliwych, w skrócie zwanych PiS. Zostaliście wybrani w demokratycznych wyborach, więc nie śmiem nawet krytykować Waszej roli w tym kraju. Pragnę jednak przypomnieć, że jako partia rządząca macie pole do popisu, aby pokazać nam, dymanym dwukrotnie, że zamiast „piŃset” na dziecko, macie jeszcze hajs na specjalistyczny sprzęt i Owsiak nie będzie nam potrzebny. Możecie wierzyć, lub i nie (wszak do tego potrzeba trochę intelektu), że nikomu się nie uśmiecha płacić dwukrotnie. Takie rzeczy powinny być w pełni finansowe przez Państwo, czyli przez nasze podatki (przecież nikt z Was z własnej kieszeni tego nie pokryje). A wy nie tylko zabieracie nam podatki, ale jeszcze zmuszacie do tego, że sami sobie ten sprzęt finansujemy.

Nie żebym miała pretensje tylko do Was. Za czasów innych rządzących był ten sam problem. Nikt się nie kwapił do tego by poprawić poziom Polskich placówek medycznych,ale oczywiście każdy rzucał obietnice, które w rezultacie albo nie dochodziły do skutku, albo odkładaliście w tak daleką przyszłość, że każdy w końcu o tym zapominał. Jedni nam obiecywali już Zieloną Wyspę, a wyszło co najwyżej pole pełne gnoju. Problem z Wami Prawymi i Sprawiedliwymi (pozwolę sobie walnąć soczystą ironią …) jest taki, że sami gówno robicie i chcecie również innym zabronić coś robić. Weźmy np. taką Panią Pawłowicz, aż nie ośmielę się tutaj nazwać jej profesorem, bo wręcz obraziłabym tym innych profesorów. Kobieta, która zasłania się Bogiem, niewychowana, nieokrzesana, której słoma wystaje z butów. Czy ten Wasz Bóg (nie mój, wybaczcie) nie twierdził czasem, że głodnych trzeba nakarmić? Albo czy ten Bóg Wasz czasem nie nawoływał by miłować bliźniego swego jak siebie samego? Czy ten sam Bóg nie twierdził czasem, żeby nie mówić fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu? Być może się mylę, a być może (całkiem możliwe) nie bardzo to wszystko rozumiem, ale wydaje mi się, że to katolicy w pierwszej kolejności powinni do tej puchy wrzucać pieniądze.

Ja oczywiście w pełni rozumiem, że niektórych w oczy kole to, że Owsiak pozwolił sobie kupić lepsze auta, a jego Fundacja ma całkiem niezłą siedzibę. To całkiem ciekawe doświadczenie, kiedy ktoś, kto próbuje przekonać innych by dawali na Fundację Caritas nie prześledzi tego jakimi autami jeżdżą biskupi, lub księża większości parafii w całej Polsce. Zapraszam do Śremu, gdzie połyskuje piękne Q7, a ksiądz ten na każdej mszy woła jałmużnę, albo zostawia starszym Paniom (w tym mojej babci) kopertę, którą należy wypełnić pieniędzmi i przesłać „na kościół„. Rozumiem również, że ojciec Rydzyk, który aktualnie jest wspierany przez PiS „bo przyczynił się do wygrania wyborów wspierając jedyną i słuszną partię” jest również zwolniony od prześledzenia tego co posiada, gdzie lata na wakacje i jaki żywot prowadzi? Albo śledzimy każdy majątek, albo żaden. I tak, wystarczy opodatkować kościół i znajdą się pieniądze na wszystko – i na to „piŃset” na dziecko i na leki dla osób po przeszczepach (w końcu komuś musieliście zabrać, aby innym dać, a oczywiście miłosiernie zabieracie najsłabszym).

Zostawię na razie Prawych i Sprawiedliwych w spokoju, bo do nich ich tak niewiele dociera (zresztą jak do większości, którzy dorwali się do koryta). Teraz przejdźmy do innych krzykaczy. Przeciętny Kowalski krzyczy: „Owsiak kradnie!„. Okej. Ale co kradnie? Czy nie kupuje tego sprzętu, który co roku obiecuje? Liczony w milionach złotych? Niektórzy krzyczą głośniej: „Byłem w szpitalu i nie widziałem!„. To całe szczęście. Zapraszam na Intensywną Terapię Neonatologiczną.

Jestem Polką gorszego sortu. Matką wcześniaka, osobą niewierzącą w żadnego Boga, wierzę tylko w siebie. Do PiSu mam wiele, ale jako Polka mam obowiązek szanowania partii rządzącej, która nomen-omen została wybrana w demokratycznych wyborach. Wstyd mi tylko, że ta partia, ma czelność nawoływać do buntu, nienawiści zasłaniając się nierzadko Bogiem, robiąc jednocześnie emocjonalny szantaż na osobach mocno wierzących. To przykre, że księża potrafią wyganiać spod kościoła DZIECI (dzieci!) z puszkami, jednocześnie samemu chciwie i bez żadnych oporów biegać z koszykiem i żebrząc datki (nawet na ślubach, pogrzebach …).

Co roku wrzucam. Nie dlatego, że muszę. Nikt mnie przecież do tego nie zmusza. Dawanie do puszki nigdy nie było obowiązkowe. Wrzucam, bo sprzęt z czerwonym serduszkiem połyskiwał na Intensywnej Terapii Neonatologicznej na której przez pierwsze tygodnie widziałam własnego syna. Może niektórym się wydaje, że bez kolejnego Finału WOŚP NFZ podołałoby wyposażeniu tak wielu placówek w ten sprzęt. Całkiem możliwe, żeby podołali. Ale nie na taką skalę i w nie w te konkretne miejsca. Dzisiaj dzieci, które jeszcze 20 lat temu w 90% umierały, dzisiaj mają 99% szans na przeżycie. To zdanie i wiele innych wypowiedział ostatnio profesor Gadzinowski z kliniki w której urodził się mój syn. Tu nie chodzi oto kto daje komu i kto na co to wydaje. Tu chodzi o coś, czego nie da się przeliczyć na żadną złotówkę. Nie da się przeliczyć na złotówki życia własnego dziecka. Bo czym jest nowe auto, wakacje za granicą, czy tysiące (może miliony?) na koncie kogoś, kto przyczynił się do tego, że moje dziecko żyje? Moje i wielu innych rodziców, którzy łapali ostatnie zabierane brutalnie dawki nadziei, przypatrując się nowoczesnemu sprzętowi, jednej rzeczy, która mogła pozwolić naszym dzieciom żyć.

Drzecie mordy, że nie dacie. A czy ktoś Was do tego zmusza? Z tego co wiem, jestem dorosła i mam prawo MOIMI pieniędzmi rozporządzać jak chcę i kiedy chcę. Ty również przeciwniku drogi. Więc nie zmuszaj mnie do tego bym nie dawała, bo Ty nie dasz. To co Ty robisz ze swoimi pieniędzmi interesuje mnie tyle co zeszłoroczny śnieg (którego rzecz jasna nie było …). Cała Wasza banda „drąca mordy” ma jedną zasadniczą wadę. Jesteście bandą hipokrytów, którzy parę tygodni przed finałem próbują siać nienawiść, by po finale zamilknąć na kolejny rok. Jest Was wielu a jak dotąd nikt z Was nie kwapił się, by pokazać nam, Polakom alternatywy. Macie guru Matkę Kurkę, który przecież dzięki Wam mógł przez krótki moment błyszczeć w świetle reflektorów. Może namówcie go, żeby stał się Waszym orędownikiem i stwórzcie coś własnego, lepszego. Nie potraficie? Pewnie, że nie. Preferujecie typową ekwilibrystkę umysłową, bo przecież żaden z Was nie ma odwagi podpisać oświadczenia, że nie będziecie korzystać z orkiestrowego sprzętu, ani Wasze dzieci (bo to głównie oddziały dziecięce są wyposażone sprzętem WOŚP). Sami też za własne pieniądze, płaćcie za przesiewowe badanie słuchu, które jest finansowe każdemu dziecku niezależnie od tego czy jego rodzic jest przeciwnikiem, czy nie. My Polacy gorszego sortu dorzucamy do sprzętu, z którego korzystają również ludzie lepszego sortu.

Na złość przeciwnikom, w tym roku damy na Owsiaka dwa razy więcej! I niech moc będzie z Wami! Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

 

CATEGORY: MATKAPREZESA.PL
Comments (22)

W pełni popieram Noemi , to co napisałaś !!!!
Ja już gdzieś pisałam, i teraz powtórzę……. Dla mnie Owsiak może sobie zabierać ile tam chce z tych uzbieranych pieniędzy. Liczy się dla mnie to co robi, ile sprzętu kupuje dla dzieci i osób starszych. Ile dzieki temu jest dobrego.
A ci co tak głośno krzyczą, ciekawe czy chociaż raz by tak stanęli jak Owsiak, zrobili to co on???!!! Czy w pełni spontanicznie, poświęcając swój czas, i siebie w pewnym sensie, zorganizowali by to wszystko tak, a chociaż w połowie, to co Owsiak???!!!
Jestem tez za aby w szpitalu przy każdym przyjęciu, była kartka, aby się okreslić z jakiego chcesz sprzętu korzystać !!! I bardzo jestem ciekawa, jak wtedy by ręka szła tych wielce krzyczących na NIE ???!!!
Ja również w tym roku „…..Na złość przeciwnikom, w tym roku damy na Owsiaka dwa razy więcej! I niech moc będzie z Wami! Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!……”

Brawo!!! 🙂

a propos najgorszego sortu Polaków polecam przeczytać: …..

Co do WOŚP. Też wspieram, nie dla tego, że muszę nikt mi nic nakazać nie może. Wspieram bo uważam za słuszne. Uważam, że skoro moje dzieciaki miały zbadany słuch to powinnam ten symboliczny dług spłacić. Nie rozumiem najazdów ludzi na WOŚP. Mam jedną koleżankę bardzo wierzącą, ona na moim FB najgłośniej krzyczy, że bandzie złodziei pomagać nie będzie, ale to jej dziecko a nie moje korzystało ze sprzętu WOŚP jak noworodek, to ona potrzebowała pomocy Owsiaka a mimo to pała nienawiścią tylko dlatego, że ksiądz na kazaniu powiedział jedyną słuszną prawdę. Szkoda, że Ci zapaleni przeciwnicy to zazwyczaj katole (nie katolicy) ślepo wierzący w kościół.

Cześć, nie muszę czytać JH, żeby wiedzieć od czego zaczął się ,,gorszy sort”. 😉 Obecnie ludzie zaczęli nazywać sami siebie ,,gorszym sortem”, żeby pokazać sprzeciw obecnemu rządowi, czy też sprzeciw wobec pomysłów obecnego rządu. 😉 Taki klimat.

Banda zazdrości, bo sama by chciała tyle dla siebie, pieprzone państwo!!… zawsze dorzucam coś od siebie i oby takich NAS było miliony, to dzięki nam dzieciaczki i inii mają szansę na opiekę i zdrowie i lepsze jutro… pozdrawiam Cie Owsiak :)))

Nie rozumiem o co tyle krzyku? Nie chcesz nie dawaj… Twoje pieniądze więc możesz z Nimi zrobić co chcesz. Jak zwykle afera której być nie powinno. Jeden chce to niech daje WOŚP, drugiemu jak się nie podoba niech da na Caritas albo na tacę a trzeci niech upchnie do skarpety….
W tamtym roku pierwszy raz w życiu pokłuciłam się z teściową właśnie o WOŚP. Wielka przeciwnczka oprócz „nie bo nie” i „On się na tym bogaci” nie umiała przytoczyć mi żadnego sensownego argumentu….

No cóż … Ja zwykle czytam: „bo pieniądze”. Pytam – czy wiesz, że on jest przez skarbówkę rozliczany z każdego grosza i prześwietlany na wszystkie możliwe sposoby i nic nie mogą na niego znaleźć? I jest potem tylko „eeeee” „yyyyy” „eyhy…”. Fakt. Kontrowersje.net zapomina o tym napisać. 😉

Noemi.Sprawdż na (cenzura) co wiedzą ci,którzy p.Jurka nie popierają.Jakie mają argumenty.

R – nie będziesz robił sobie moim blogiem reklamy Matce Kurce, więc adres moderuję. Nic merytorycznego tam nie ma, autor ma jeden cel od lat: zniszczyć, ale mu nie wychodzi 🙂 . Każdy jego argument ,,przeciw” można obalić w dwie minuty.

co do reszty twoich komentarz oraz PiS’u – zachęcam do przeczytania komentarzy powyżej i niżej. 😉 Powtarzać mi się nie chce.

Noemi ten gorszy sort z TK uznał że:..rzeżnia to świątynia a szlachtowanie zwierząt na żywca wkracza w obszar mistycyzmu.NO do tego jest zdolny ten „wspaniały” gorszy sort.Na kontrowersje .net dotrze każdy myślący,szukający odpowiedzi człowiek.Bez mojej reklamy.Jeżeli chodzi o reklamę to już raczej CENTAURUSA,ale o to Cię nie podejrzewałem i okazało się ,że słusznie.Bo na tym kasy nie zrobisz.Trzeba posiadać pewną wrodzoną wrażliwość na cierpienia braci mniejszych, całkowicie od nas zależnych a z tym u gorszego sortu krucho. Pozdrawiam w NOWYM ROKU. Najlepszy z najlepszych sortów.

To, że Kaczyński coś palnął, nie oznacza, że samo sformułowanie jest jedyną i ,,słuszną” nazwą ,,czegoś tam”. Dzisiaj ,,gorszy sort” stał się pewnego rodzaju oznaką sprzeciwu wobec obecnemu Rządowi, a nie tego w jakim kontekście został powiedziany parę tygodni temu przez Jarosława Kaczyńskiego.

Sądzę, że kontrowersyjny.net to niesamowite źródło bzdur, służących do siadania bojkotu, nienawiści. Ale Matka Kurka jakoś musi ocierać swoje łzy, bo nic poza tysiącami kary jak dotąd nie zyskał. 😉 Ludzie nadal biorą udział w WOŚP, a im bardziej buntujecie, tym bardziej się ludzie angażują.

NOEMI.Każda fundacja,troska,pomoc bliźniemu ,istocie-zwierzętom-budzi mój szacunek.Im większy szacunek tym większa przejrzystość w finansach fundacji.To dla dobra fundacji i osób prowadzących.Noemi masz blog, pragniesz wspierać działalność charytatywną czy polityczną?Lansować się czy pomagać,dawać otuchę? W latach dziewięćdziesiątych mój syn poważnie zachorował, istniało zagrożenie życia.Byłem otwarty na wszystkie sposoby leczenia te niekonwencjonalne też.”Tonący brzytwy się chwyta” mówi przysłowie.Dałem radę, ogarnąłem temat.Potem skorzystałem z DIETETYKI PROFILAKTYCZNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ dla dzieci i młodzieży.Korzystałem z ziołolecznictwa TCM.Korzystałem z dobrych bioenergoterapeutów.Nikt mnie nie pytał czy jestem z prawa czy z lewa,gorszy czy lepszy sort,po prostu trafiłem na LUDZI. POZDRAWIAM. No nie będę się lansował sortem,ani przejściem na wewnętrzną emigrację.To były czasy………,niektórzy „patrioci”wyruszali by wewnętrznie emigrować, oczywiście w proteście i oporze wobec rządu.Komuszego rządu.Później wewnętrzni emigranci dogadali się z komuszkami i rzucili Polskę w ciągu ostatnich 26 lat na kolana.Na otarcie łez rzucili tubylcom szklane paciorki w postaci 15,20 letnich VW,BMW i tdi-ków. Są jeszcze coroczne igrzyska dla gawiedzi pod nazwą”światełko do piekła”coś tak,może pomyliłem.Oderwani od koryta „patrioci”, wcisnęli niektórym”gorszy sort”i są tacy co to łyknęli. Wprowadzili ustawę 1066.Co teraz, wewnętrzni emigranci a zarazem gorszy sort kombinuje? Jeszcze raz pozdrawiam,aha wiesz co to R1a1?

Tak, tak, TAK! Podpisuję się rękami i nogami pod tym postem!

mam do Ciebie pytanie Noemi? Dlaczego piszesz bóg z wielkiej litery skoro w niego nie wierzysz? Nie rozumiem tego, skoro uważasz się/jesteś osobą nie wierzącą. Może głupie pytanie, ale za każdym razem, gdy czytam Twój tekst w wyrazem bóg, chcę Ci zadać takie pytanie.

A tak wracając do tematu Twojego wpisu. Też zawsze coś do puszki wrzucę, mam dziecko, które mimo iż nie jest wcześniakiem, było ratowane sprzętem WOŚP. Wszystko zależy od aktualnej sytuacji finansowej jaką mamy, a bywa różnie.

Kiedyś rozmawiałam ze swoją bardzo religijną koleżanką, sama nie wierzę w boga i mój mąż również. Bardzo się awanturowała, żeby dac na caritas, a nie na owsiaka. Niedawno urodziła dziecko, więc zapytałam czy uszka miało badane sprzętem WOŚP? Odp: Tak, bo niby czemu miała za to płacić (????szok????). A czy, gdyby Twojemu dziecku zagrażało niebezpieczeństwo, mogłoby umrzeć po porodzie to nie pozwoliłabyś na ratowanie dziecka sprzętem WOŚP? Odp: Myślę, że bym się na to nie zgodziła, widocznie bóg tak chciał. (trochę mnie wbiło w podłogę).

Ale jakbyś miała zoperować sobie coś w brzuszku bo by bolało i cisło i zagrażało życiu Twemu, to byś się zoperowała? Odp: Oczywiście, że tak. bóg dał nam technologię medycynę itp

A to nie jest tak, że bóg tak chciał żeby w brzuszku bolało i cisło i zagrażało życiu Twemu? Nie będziesz ratować życia swojego dziecka, bo bóg chciał żeby było wczesniakiem, albo miało ciężki poród, ale swoje będziesz ratować, chociaż wg Ciebie to wola boga, że boli i ciśnie w brzuszku? Tak kościół walczy o życie poczęte, tak gdzieś wrzucasz informację, że aborcja jest bee, że nie wolno bo bóg, bo kościół, a życia dziecka nowonarodzonego, cudu bożego, ratować nie trzeba?

W odpowiedzi dostałam oburzenie oraz usunięcie ze znajomych na fb 🙂 Ja się tym nie przejmuję, ale po tej rozmowie zrozumiałam, dobrze, że mój mózg jeszcze funkcjonuje.

Pani Noemi!
Pięknie napisane każdego roku czepiają się Wielkiej Orkiestry ci w czarnych sukienkach bo wtedy mniej mają w swoich skarbonkach,ciągle im mało za ślub młodzi płacą,a klecha lata z koszykiem,pogrzeb opłacony i jeszcze z koszykiem trzeba przelecieć,dlaczego nikt tego nie rozlicza.Kasa fiskalna też powinna być w kościołach.Na każdym osiedlu w dużych miastach stoi kościół,a przy nim następny budynek jeszcze większy od kościoła z pokojami dla księdza pytam po jaką mać im takie wielkie pomieszczenia pokoik z kuchnią nie wystarczą?Sami się wożą limuzynami po drogich lokalach goszczą,a drugiemu to by oko wykuli.

..i ja dam! I tak! – jako Polka gorszego sortu wspieram szarlatana Owsiaka!
I tak! – jak co roku, znowu daję się dyma*!
I tak! – mówię o tym głośno!

Bo dzięki szarlatanowi Owsiakowi wiem, że moja córka słyszy i, że była otoczona świetnym sprzętem w szpitalu.

A Ty, Ty i jeszcze Ty! – napiszcie oświadczenie, że Wasze dzieci nie będą korzystać z badania słuchu czy inkubatora, gdy urodzą się (niestety) za wcześnie!

I napiszcie, że na starość nie będziecie używać szarlatańskich łóżek od Owsiaka, gdy nikt nie będzie Wam już chciał wycierać dup*!

Brawo! Niech gadają co chcą! Ja w tym roku dam 3 razy więcej! Mam półroczne 3 powody dla których wiem że warto pomagać! Los tak chciał, że trafiły do inkubatorów.. z serduszkiem! I nikt mi nie powie że nie warto. Szybko zmieniają zdanie Ci którym sprzęt z serduszkiem ratuje życie. Wtedy nagle zdanie zmieniają?

Owsiak robi zajebistą robotę. śmiem twierdzić że dzięki niemu służba zdrowia zmienia się na lepsze. Powinien robić więcej, częściej! NFZ niech się schowa. Po pół roku wizyt z dzieciakami u lekarzy, śmieję się głośno! Poziom leczenia, podejście lekarzy, TERMINY – śmiech na sali. Wczoraj zapłaciłam 500 zł, za wizyty+badanie dzieci. Dostałam się do najlepszego neurologa w mieście. Mam pewność że zostały przebadane prawidłowo. Badanie neurologa na „nfz” zasłuży na post na blogu, ku przestrodze innym rodzicom..

To co Noemi, damy Owsiakowi ?:)

Powiem tak. Zgadzam się z tobą w 100%. Czytając post lżej mi się na duszy zrobiło, że są ludzie którzy nie boją się napisać prawdy zwłaszcza o tych prawych….. i podzielają moje poglądy. Teraz kolejna osoba się czepia tego że współpraca ZHP z WOŚP hańbi mundur harcerski. A harcerz pomaga bliźnim. Znowu udzielają głosu za kogoś. A osoba ta tez trzyma z prawymi. http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/wosp-2016-wspolpraca-z-wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy/zpyxrl
I ja dam na Owsiaka 2x więcej.

Trafiłem na ten wpis/artykuł/esej przypadkowo. Myślę, że Pani racje są po części słuszne ale także dla niektórych krzywdzące. Krzywdzące na przykład dla mnie. Jestem księdzem z krótkim stażem. Wybrałem taką a nie inną drogę życia, ponieważ oprócz wiary, która była głównym motywem, chciałem zawsze być blisko ludzi, ich problemów, kłopotów, zmartwień i w miarę możliwości nieść im wsparcie czy pomoc, właśnie w myśl zasady „Miłuj bliźniego swego jak siebie samego”, rozszerzając to o jeszcze jeden ważny cytat ” Wszystko co uczyniliście jednemu z tych Moich najmniejszych, mnieście uczynili”.
Jeżdżę starym oplem, moje zarobki może nie są kolosalne jak by się niektórym wydawało, ale nie narzekam na biedę i jestem w stanie się jeszcze nimi dzielić. Nie jestem złodziejem, bo nic nie ukradłem. Nie jestem także pedofilem, PIS-owcem, czy fanatykiem Radia Maryja.
Co do WOŚP-u, w młodości kilkukrotnie zbierałem pieniądze do puszek, pracowałem w sztabie jako wolontariusz. Także i teraz po kilku latach nie mam oporów aby wspomóc to dzieło wrzucając parę drobnych, pomimo tego że może nie wszystko trafia na sprzęt.
Twoja wypowiedz zawiera zapewne dużo słuszności i po części się z nią zgadzam. Proszę tylko nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Bo może jakiś poseł, nawet z PiS-u wspomoże fundację Owsiaka, jakaś pani, zwolenniczka Rydzyka i Radia Maryja także odda swój wdowi grosz a może i nawet znajdzie się kilku księży którzy też wrzucą swój datek. Monopol na czynienie dobra nie należy tylko do ludzi z Kościoła, ale leży on w rekach wszystkich. Wszyscy jesteśmy wolni w naszych wyborach.Uszanujmy to. Patrzmy zawsze na ludzi indywidualnie a nie z jakiego środowiska pochodzą. 🙂 pozdrawiam

Dziękuję za komentarz, przywraca mi w wiarę w dobrych i fajnych księży. Znałam jednego takiego, nazywał się Bach i był najlepszym księdzem jakiego znałam i miałam zaszczyt poznać. Niestety musiał odejść z naszej parafii, nad czym ubolewało wielu.

Ja w pełni rozumiem, że moja opinia może być krzywdząca. Zwróciłam uwagę na ogół, rzeczywiście – i bez owijania w bawełnę – nie poświęciłam ani minuty tym, którzy nie zasłaniają się Bogiem, bo mają go w sercu i sami pomagają.

🙂

Mnie nie przeszkadza, że p. Owsiak bierze pieniądze za swoją pracę dla/w fundacji. Nie przeszkadza mi, że zatrudnił tam, lub w okolicznych spółkach swoją rodzinę (chociaż nie świadczy to o nim najlepiej). Przeszkadza mi, że nie powie jasno – tak wypłacam sobie wynagrodzenie. Jest dla mnie oczywiste, że za pracę należy się zapłata a za coś rodzinę trzeba utrzymać. Widzę ile sprzetu w szpitalach ma naklejone serduszka . Przeszkadza mi właśnie to że Owsiak nie chce wprost powiedzieć – tak biorę za to pieniądze. Albo że oprowadzając po swoim niemałym mieszkaniu twierdzi, że to takie przeciętne mieszkanko na które stać każdego Kowalskiego z przeciętną pensją. Otóż nie stać. Ale żeby była jasność – nie miota mną zazdrość, że on ma a ja nie bo każdemu po równo to kretyński pomysł.Jakoś mi taka postawa nie współgra z ideą Orkiestry.I nie wiem czy wrzucę w tym roku do puszki. Cały czas myślę.Bo z jednej strony ten cały kupiony sprzęt a z drugiej takie niefajne zachowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright 2018. All Right Reserved.