Czytam. Interpretuję. Słucham. Komentuję. Ubieram w słowa. Nie boję się trudnych tematów. 

Nazywam się Noemi Pawlak. Od 2013 roku prowadzę bloga o dźwięcznej nazwie „Matka Prezesa”. Nazwa ta – wywołująca wiele skojarzeń, ale i kontrowersji – powstała pod wpływem impulsu. Nasz starszy syn (wtedy jeszcze jedyny) zawsze rysując naszą rodzinę umieszczał siebie na środku i zawsze był największy. Żartobliwie nazywaliśmy go „Prezesem” naszej rodziny i tak już zostało.

Wkrótce jednak „Matka Prezesa” nabrała większego znaczenia. Stała się rozpoznawalną marką. Dzisiaj jest blogiem, który zyskał spore grono odbiorców i kojarzy się nie tylko z perypetiami dnia codziennego, ale przede wszystkim z tematyką związaną z wcześniakami. To moja główna misja. Zwiększam świadomość społeczeństwa i łamię tabu. Jestem mamą dwójki wcześniaków, a mój blog jest polecany również na oddziałach neonatologicznych. Moja wieloletnia praca zaowocowała. Tworzę przystań dla rodziców, których rodzicielstwo rozpoczęło się często wiele tygodni przed czasem. 

W maju 2019  otrzymałam Nagrodę Specjalną Onet.pl na Gali Twórców 2019. Przeszłam też do finału Gali Twórców w kategorii „parenting”, uzyskałam również drugi najwyższy wynik jeżeli chodzi o listę głosów spośród wszystkich kategorii. Moja społeczność pokazała mi wtedy swoją siłę, a ja zyskałam pewność, że zrzeszam wokół siebie wspaniałych ludzi, którzy budują ze mną ten blog.

To nie jest miejsce jak wychowywać, to jest blog o tym jak być rodzicem w czasach wyidealizowanego macierzyństwa i jak się nie pogubić, nawet wtedy, kiedy powoli zaczynamy się wypalać. 

Jestem zwolenniczką karmienia piersią, BLW, szczepień, spania z dzieckiem i szeroko pojętego rozpieszczania. Lubię wsłuchiwać się w potrzeby dzieci i żyć w zgodzie ze sobą, nie z innymi. Lubię wiedzieć więcej. Mam nadzieję, że ty też. 🙂 Lubię tworzyć wpisy poparte badaniami naukowymi, dlatego staram się szukać rzetelnych źródeł informacji.

Miło, że tu jesteś, więc proszę – rozgość się!

 MISJA: wcześniak!

Pomagam rodzicom wcześniaków przejść przez wyboistą drogę jaką jest przedwczesny poród. Prowadzę grupę wsparcia: „Wcześniaki – dzieci przedwcześnie urodzone” KLIK która dedykowana jest dla opiekunów dzieci urodzonych przed 37 tygodniem ciąży, dla kobiet w ciążach zagrożonych porodem przedwczesnym, dla dorosłych już dzisiaj wcześniaków, oraz dla specjalistów. W grupie znajdują się osoby, które w swojej pracy mają do czynienia z wcześniakami (w tym osoby medyczne pracująca na oddziałach OIT).

Jestem mamą dwójki wcześniaków. Jasia, który urodził się 17 czerwca 2009, na przełomie 30/31tc z masą 1450 gramów i 40 centymetrami, po 50 dniach walki o każdy dzień ciąży ze względu na PPROM w 23 tygodniu; oraz Stasia urodzonego 3 stycznia 2017 roku w 35 tygodniu (2595g i 45cm) w wyniku deceleracji na KTG i złych przepływów.

Uświadamiam jak wygląda życie, kiedy zostaje się rodzicem za wcześnie i jak duże konsekwencje może to mieć na resztę życia, oraz jak zachować emocjonalną równowagę w tych trudnych chwilach i kiedy prosić o pomoc. Opisuję emocje i rozwijam wątpliwości. Jestem obok.

Napisałam również rozdział o karmieniu piersią wcześniaków dla kampanii Ministerstwa Zdrowia „Mleko mamy ma moc” – do ściągnięcia w darmowym PDF KLIK.



O wcześniakach mówię też w mediach:

  •  „To była walka o każdy gram, każdy dzień, każdą godzinę dłużej w brzuchu”. O wcześniactwie opowiada blogerka – Matka Prezesa” – onet.pl

  •  „Przerwane oczekiwanie” (najtrudniejszy mój wywiad w tym temacie) – ladnebebe.pl

  • „Rodzice dzieci urodzonych w terminie płaczą ze szczęścia, rodzice wcześniaków ze strachu. To nas różni.” – ohme.pl – 

  • „Rodzice wcześniaków nie mają czasu wybierać śpioszków. Stojąc nad inkubatorem myślą: „będzie żyło czy nie?” – wp.pl

  • „Wcześniaki. Dlaczego o tym się nie mówi?” – interia.pl 

  • „28 Finał WOŚP. Mama dwóch wcześniaków opowiada o swoich przeżyciach” – edziecko.pl

  • W roku 2015 oraz 2016 byłam gościem WOŚP mówiąc o wcześniactwie z Jurkiem Owsiakiem w studiu TVP.

Jaś brał również udział w akcji Jestem Superbohaterem,w której udział brały skrajne wcześniaki, czyli dzieci urodzone przed 32 tygodniem ciąży.